حافظیه، پربازدیدترین مکان نوروزی کشور


آثار فرهنگی تاریخی استان فارس با فروش بیش از ۶۵۸ هزار بلیت، بیشترین بازدیدکننده را داشته است که در صدر آن‌ها، حافظیه قرار دارد

حافظیه

اداره کل روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی از فروش ۲،۷۸۷،۲۰۰ قطعه بلیت برای موزه‌ها و اماکن فرهنگی تاریخی تحت پوشش خود در بازه زمانی ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۵ فروردین‌ ۱۴۰۲ خبر داد و اعلام کرد: تعداد ۱،۸۴۷،۵۹۲ بازدیدکننده در این روزها از موزه‌ها، پایگاه‌ها و اماکن فرهنگی تاریخی بازدید کردند.

براساس پایش انجام شده از آمار در مدت زمان در نظر گرفته شده، استان‌های فارس (۶۵۸ هزار و ۸۷۹ نفر)، اصفهان (۲۹۸ هزار و ۳۸۷ نفر)، تهران و موزه های ستادی (۱۷۶ هزار و ۲۱ نفر)، خوزستان (۱۲۰ هزار و ۸۲۱ نفر)، خراسان رضوی (۱۰۵ هزار و ۸۸۰ نفر)، استان‌های برتر به لحاظ بیشترین میزان بازدیدکننده هستند.

در میان موزه‌ها، پایگاه‌ها و اماکن فرهنگی تاریخی در سراسر کشور از لحاظ بیشترین تعداد بازدیدکننده، حافظیه با ۱۹۵ هزار و ۴۵۵ نفر، بیشترین بازدیدکننده را به خود اختصاص داده است.

پس از آن به ترتیب تخت جمشید با ۱۳۹ هزار و ۱۵۳ نفر، سعدیه با ۱۱۲ هزار و ۶۰ نفر، مجموعه فرهنگی‌ تاریخی سعدآباد با ۷۴ هزار و ۹۳۳ نفر، باغ فین با ۷۰ هزار و ۵۸۳ نفر، کاخ موزه چهلستون با ۶۵ هزار و ۶۱۶ نفر و عمارت عالی قاپو با ۶۲ هزار و ۴۴۴ نفر بازدیدکننده قرار دارند.

از لحاظ بیشترین میزان ریالی فروش بلیت موزه، پایگاه میراثی و اماکن فرهنگی‌تاریخی به ترتیب مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، حافظیه، مجموعه میراث جهانی تخت جمشید، مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، سعدیه، باغ فین، کاخ موزه چهلستون، ارگ کریم خانی و عمارت عالی قاپو قرار دارند.

روابط عمومی انجمن

1403/01/07

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top